Facebook Hesap Dondurma ve Kapatma Nasıl Yapılır

Facebook Hesap Dondurma ve Kapatma Nasıl Yapılır

Facebook Hesap Dondurma ve Kapatma Nasıl Yapılır

Facebook, dünyada lider konumda olan paylaşım ve mesajlaşma uygulamalarından bir tanesidir. Instagram’ı da bünyesine alarak gücüne güç katmaya devam ediyor. Milyarlarca takipçiye sahip ve bunu her geçen gün daha çok arttırmaya devam ediyor. Takipçisini sürekli arttırsa da bazı zamanlarda, belli nedenlerden kaynaklı olarak Facebook hesap dondurma fikri akıllara gelebilir.

Kullanmak istemediğimiz ve sonrasında geri getirmek istediğimiz zamanlarda bu yöntem oldukça etkilidir. Facebook hesabını dondurarak bir süreliğine oradan uzaklaşabiliriz. Bu yazıda Facebook hesabı nasıl dondurulur kapatılır sorularına detaylı olarak yer vereceğiz. Hadi başlayalım.

Facebook hesabı nasıl dondurulur?

Facebook hesabını dondurma işlemi oldukça basittir. Sonrasında istediğiniz zaman, hesabınızı kolay bir şekilde geri açıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Facebook hesap dondurma adım adım:

 

 • Facebook hesabını dondurmak için ilk işlem, uygulamaya şifrenizle giriş yapın. Hesaba girdikten sonra sağ üst köşede bulunan alt alta üç çizgi şeklindeki simgeye tıklayın.

 

 • Çıkan ekranda aşağılara doğru indiğinizde ‘’ayarlar ve gizlilik’’ bölümünü bulacaksınız. Buraya tıklayıp ayarlar bölümüne giriş yaparak işleme devam edin.

 

 •  Facebook hesap dondurma sürecinde ayarlar oldukça önemlidir. Facebook hesabınızla ilgili tüm ayarlar karşınıza çıkacak. Bu kısımda hesap ayarları bölümünde ilk sıradaki ‘’kişisel bilgiler’’ bölümüne giriş yapın.

 

 • Bu bölümde hesabınızla ilgili iletişim bilgileri, kimlik onayı ve hesap yönetme kısmı çıkacak. Bu alanda en alttaki hesabı yönet butonuna tıklayarak işleme devam edin.

 

 • Hesabı yönet bölümünden isterseniz, size bir şey olursa hesabınızı yönetmesi adına hesap varisi seçebilirsiniz. En alttaki hesabı dondur butonuna tıkladığınızda, hesabınızı başarılı bir şekilde dondurmuş olacaksınız.

Hesabı yeniden aktif hale getirene kadar, hesabınız donduruldu. Siz yeniden şifre bilgilerinizle giriş yaptığınızda, aynı şekilde hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hesabımın dondurulması sonucu ne olur?

Yukarıdaki aşamaları sırasıyla takip ettiniz. Artık Facebook hesap dondurma hakkında bilgi sahibisiniz. Peki hesabınızı dondurdunuz, bunun sonucunda ne olur? Hesabınızı dondurduğunuz için artık kimse sizin Facebook sayfanıza ulaşamaz. Yani kısaca, aratmalarda adınız yazıldığında, görünmezsiniz. Burada bilmemiz gereken detay ise, Facebook ve Messenger hesaplarının farklı olduğudur. Facebook’un dondurulması demek Messenger’in de dondurulması anlamına gelmez. Messenger hesabınızı aynı şekilde kullanabilirsiniz. Mesaj alıp gönderme de hiçbir sıkıntınız olmaz.

 

Facebook hesabını dondurma işleminden sonra, mesajlaşma bölümünde sıkıntı olmayacaktır. Sizin arkadaşlarınızla, önceden yapmış olduğunuz mesajlar aynı şekilde görüntülenir. Sadece profilini gör seçeneğine bastıklarında, karşılarına size ait bir hesap çıkmaz. Arkadaşlarınızın, arkadaşlık listelerinde adınız büyük ihtimalle görünecektir. Bu kimi zaman normal profil resminizle de olabilmektedir. Kimi zaman ise, profil resimsiz olarak görünmektedir.

Yukarıda da dediğimiz gibi Messenger, Facebook uygulamasından farklıdır. Facebook’un dondurulması diğerini etkilememektedir. Buradan isteyen herkes sizi bularak, mesaj atabilir. Buradan da mesaj gelmemesini istiyorsanız, Messenger hesabınızı da aynı şekilde dondurmanız gerekmektedir.

Messenger hesabı dondurma işlemi

Facebook Messenger dondurmak için, ilk olarak Facebook uygulamasını dondurmanız gerekmektedir. Facebook’u bağımsız bir şekilde dondurabilirken Messenger hesabını dondurabilmek için bu gereklidir. Messenger hesabını dondurma adım adım:

 

 • Hesabı dondurmak için ilk olarak Messenger uygulamasına giriş yapın. Hesaba giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede bulunan profil resminize tıklayın.
 • Çıkan ekranı aşağı doğru kaydırdığınız zaman ‘’hesap ayarları’’ bölümü karşımıza çıkacak. Bu bölüme tıklayarak işleme devam edin.

 

 • Bu bölümde ilk bölümde yer alan hesap ayarları bölümü içerisindeki ‘’kişisel bilgiler’’ bölümüne tıklayın. Burada size ait özel bilgiler yer almaktadır.

 

 • Özel bilgileriniz ve hesap yönetme üzerine bazı seçenekler yer almaktadır. Hesabı dondurma işlemi için ise en altta yer alan hesabı yönet bölümüne gelin. Size bir şey olması durumunda, hesabınıza sahip çıkması için bir hesap varisi seçebilirsiniz. Hesabı dondur dediğinizde, işlem tamamlanacaktır. Bu aşamadan sonra dondurmak için sizden hesabınızın şifresini isteyecektir. Şifreyi girdikten sonra Messenger için Facebook hesap dondurma işlemi tamam. Kolay bir şekilde hesabı dondurdunuz.
 •  

Facebook hesap dondurma ve Messenger hesabı nasıl dondurulur sorusuna cevap bulduk. Hesabınızı sonrasında tekrar kullanabilmek için bilgilerinizi hatırlamanız gerektiğini unutmayın. Giriş bilgileri için, hem e-posta hem telefon hem de  hesap şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Giriş sırasında hangileri istenirse onları girersiniz.

Facebook hesabını kalıcı olarak silme

Yukarıdaki yazıda hesabı nasıl dondurabileceğinizden bahsettik. Dondurmanın avantajı sonrasında kolay bir şekilde hesaba geri giriş yapıp, aktif hale getirebiliyorsunuz. Hesabı silmek ise daha farklı bir durum. Facebook hesabını kalıcı olarak silme sonrası, hiçbir şekilde dönme imkanınız yok. Facebook hesabını silmeden önce kısa bir hatırlatma yapmakta fayda var.

 

Uyarı: Facebook hesabını sildiğinizde, size ait ne varsa silinecektir. Sayfa yöneticilikleriniz ve sayfalarınız da aynı şekilde. Sayfaların silinmesini istemiyorsanız, silmeden önce başka bir kişiyi yönetici yapmanızda fayda var. Yoksa sizinle beraber hepsi yok olacaktır.

Bu yazıda nasıl silebileceğinize dair detaylı olarak bilgi vereceğiz. Silme işlemine geçmeden önce iyi düşünmeniz gerekiyor. Çünkü hesabı sildikten sonra, bir daha hiçbir şekilde geri getirme şansınız yok.

Siz hesabınızı silseniz bile, bazı şeyler maalesef silinmez. Örneğin arkadaşınıza gönderdiğiniz bir mesaj, o kişinin mesaj bölümünde görünecektir. Hesabınız silinse bile, o mesaj aynı şekilde kalacak. Aynı şekilde Facebook’un inceleyip tüm bilgilerinizi silmesi için belli bir zamana ihtiyacı var. Sizin silme işlemini gerçekleştirdikten sonra, yaklaşık 90 güne kadar beklemeniz gerekmektedir. Bu süre zarfında, hesabınızda yer alan fotoğraf ya da diğer paylaşımlar ancak silinecektir. Yani bu uygulama da direkt, sildim bitti olayı yok. Zaman gerekmektedir.

Facebook hesabını silme işlemini yaptınız. Bu işlemden sonra 90 gün beklemeniz gerektiğinden bahsettik. Bu süre zarfında yavaş yavaş bilgileriniz silinecektir. Hesabınızın silinme onayı için ise 2 hafta gerekli. İki hafta içinde hesaba girmemeniz gerekiyor. Bu süre içinde hesaba giriş yaparsanız, hesapta bir hareketlilik olursa hesabınız silinmez. Bu nedenle silmek için iki hafta boyunca, hiç giriş yapmamanız ve sadece beklemeniz gerekmektedir. Buraya kadar bahsettiklerimiz anlaşıldıysa, hesabı nasıl kalıcı olarak silebileceğiniz konusuna gelelim.

Facebook hesabını kalıcı olarak silme aşamaları:

 • Facebook hesabını kaldırdıktan sonra, hiçbir hareket olmaması gerektiğine değinmiştik. Bunun için ilk olarak hesabınızın bağlı olduğu uygulamaları kaldırmamız gerekiyor. Bu uygulamaları kaldırarak, onların hesabınıza erişim sağlamasını engellemiş oluruz. Bu şekilde hesabınızda hareketlilik olmayacaktır.

Facebook uygulamasına bağlı uygulamaları kaldırmak için:

1)İlk olarak Facebook ana sayfasına gelin. Sağ üst köşede yer alan alt alta üç çizgi simgesine tıklayın. Buraya tıkladığınızda, ekranı aşağı kaydırdığınızda ayarlar bölümü karşınıza çıkacak. Buraya tıklayın.

 

2)Ayarlar bölümüne girip, en altlara geldiğinizde ‘’uygulamalar ve internet siteleri’’ bölümü karşınıza çıkacak. Buraya girdiğinizde, bağlı olan tüm uygulamalar görünecek. Bunların başına tik koyarak kaldırın. Bu işlemleri yaptıktan sonra, burada yapacağınız bir şey kalmadı. Bu uygulamaları kaldırmaya özen gösterin. Yoksa hesabınız silinmeyecektir. Facebook uygulamasındaki en ufak hareket bile hesabınızın silinmesine engel olacak.

 

 

 • Hesabınızdan uygulamaları kaldırdınız. Şimdi sıra geldi diğer işleme. Aşağıdaki linke tıklayarak hesabınızı silmek için gerekli olan sayfaya gelin. Bu ekranda çıkan kutucukta hesabımı sil seçeneğine tıklayın.  (Facebook hesabınız masa üstünde açık kalsın. Aşağıdaki linke yeni bir sekme açarak giriş yapın.)

https://www.facebook.com/index.php?next=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fhelp%

 

 • Hesabımı sil dedikten sonra sizden güvenlik amacıyla şifre istenecek. Şifreyi ve güvenlik kodunu doğru bir şekilde girmeye özen gösterin. Ve işlemi onaylayın. Bu işlemlerin işe yaraması için 2 hafta içinde, hiçbir şekilde hesabınıza giriş yapmamanız gerekiyor. Girmeniz durumunda, aynı işlemleri baştan tekrarlamanız gerekecek.

Aşamaları doğru bir şekilde yaptığınızda ve iki hafta beklediğinizde, artık Facebook hesabınız tamamen silinmiş olacaktır.

Sonuç

Bu yazıda Facebook hesap dondurma ve silme işlemi nasıl yapılır onu öğrendik. Bu aşamaları uygulayarak hesabınızı dondurabilir ya da kolay bir şekilde silebilirsiniz.

 

WWW.TAKİPCİSEPETİM.COM

KATEGORİLERİMİZ

İhtiyacınız olan kategoriyi seçin ve servisleri görüntüleyin.Daha fazla servisleri görmek için sağa kaydırın.

instagram%100 Türk Takipçi Çekilişle Paketleri
İncele
instagramTürk/Yabancı Takipci Paketleri
İncele
instagramTürk Beğeni Satın Alma Paketleri
İncele
instagramUcuz Beğeni Satın Alma Paketleri
İncele
instagramOtomatik Beğeni Paketleri
İncele
instagramVideo Görüntüleme Satın Alma Paketleri
İncele
instagramOtomatik Video Görüntüleme Paketleri
İncele
instagram Canlı Yayın Paketleri
İncele
instagram Keşfete Çıkma Paketleri
İncele
instagramTV Görüntüleme Paketleri
İncele
instagramTV Beğeni Satın Al Paketleri
İncele
instagram Reels İzlenme Satın Al Paketleri
İncele
instagram Reels Beğeni Satın Al Paketleri
İncele
instagram Hikaye İzlenme Satın Al Paketleri
İncele
instagram Butik/İşletme Hesapları Paketleri
İncele
instagramTürk Takipci Paketleri
İncele
instagramOtomatik Video Görüntüleme Paketleri
İncele
instagramTürk Beğeni Paketleri
İncele
instagram Otomatik Video Görüntüleme Paketleri
İncele
instagramsifresiz takipci Paketleri
İncele
instagramHaftalık Oto Beğeni Satın Al Paketleri
İncele
instagram Yabancı Otomatik Beğeni Paketleri
İncele
instagramTürk Kadın Beğeni Satın al Paketleri
İncele
instagramYorum Satın Al Paketleri
İncele
instagram Türk Takipçi Satın al Paketleri
İncele
instagram Gönderi Kaydetme satın al Paketleri
İncele
TikTokBeğeni Paketleri
İncele
TikTok Video İzlenme Paketleri
İncele
TikTok Takipçi Paketleri
İncele
TikTokVideo İzlenme Paketleri
İncele
TikTokCanlı yayın izlenme satin al Paketleri
İncele
TikTokOtomatik Beğeni Paketleri
İncele
TikTokOtomatik İzlenme Paketleri
İncele
TikTokÖzel Kolay Paketleri
İncele
TikTokTürk Gerçek Takipçi Paketleri
İncele
FacebookSayfa Beğenisi Paketleri
İncele
FacebookDurum Beğenisi Paketleri
İncele
FacebookTakipçi Satın Al Paketleri
İncele
FacebookCanlı Yayın İzlenme Satın al Paketleri
İncele
YoutubeAbone Paketleri
İncele
Youtubeİzlenme Paketleri
İncele
YoutubeLike Paketleri
İncele
TwitterTakipçi Paketleri
İncele
TwitterRetweet Paketleri
İncele
TwitterBeğeni Paketleri
İncele
Twitter İzlenme Paketleri
İncele
3 Dakika Önce