TİKTOK Kurucusu Kimdir, Ne Zaman Piyasaya Sürüldü ve Hangi Ülkeye Ait?

TİK-TOK Kurucusu Kimdir, Ne Zaman Piyasaya Sürüldü ve Hangi Ülkeye Ait?

Son zamanlarda özellikle farklı platfomlar yaratmak isteyen uygulama geliştiricileri yeni, eğlenceli ve kullanımı oldukça kolay bir uygulama daha sundular. Bu uygulama artık hepimizin bildiği ve severek kullandığı Tik-Tok. Kullanıcılar ilk günden beri uygulamayı severek ve aktif bir şekilde kullanıyor ve uygulamanın özelliklerinden yararlanıyor. Özellikle gençlerin oldukça fazla olduğu bir platform olarak gözümüze çarpıyor. Uygulamayı kullandıkça da TikTok hakkında çeşitli konularda kafamızda sorular oluşuyor ve bunların cevabını merak ediyoruz. ‘
Tik-Tok kim kurdu?’,
‘Nerede kuruldu?’, ‘
Ne zaman kuruldu?’

gibi uygulamanın içeriğinden çok nere geldiği hakkında sorular da kafamızda oluşuyor. Bu yazımızda kafanızdaki soru işaretlerini giderecek birkaç soruya cavep aradık.
Tik-Tok kurucusundan, ne zaman ve nerede ortaya çıktığından söz edelim. Tik-Tok Çin’de 2016 yılında geliştirilmiş bir uygulamadır. Uygulama Douyin, ByteDance geliştirip tasarlayarak piyasaya sürmüştür. 2016’dan günümüze kadar kullanıcı sayısını hızla artıran ve milyonlarca kullanıcıya da ulaşan bir sosyal medya platformudur. Diğer uygulamalardan da farklı olarak kullanıcılara 15 dakikalık videolar tasarlamaları ve yayınlamalarına imkan tanımaktadır. Video paylaşımı yapılarak kişiler hem eğlenmekte hem de sosyalleşmektedirler. Aynı zamanda belli bir takipçi sayısına ulaşan kullanıcılara canlı yayın açma imkanı da sunmaktadır. Bu sayede hem kullnıcılar anlık videolar paylaşabilmekte hem de canlı yayın açarak binlerce kişiye seslenebilmektedirler.
 

Hızlı Menü

Hızlı Menü