instagram müzik özelliği

Instagram Müzik Özelliği Nasıl Kullanılır?

 

1- Instagram hikayelere müzik eklemek için öncelikle standart hikaye ekleme prosedürünü izlemeniz gerekiyor. Instagram uygulamasını açıp, hikaye ekleme sayfasına gelmelisiniz. Bu aşamada normal hikaye ekler gibi, paylaşmak istediğiniz fotoğraf ya da videoyu seçmeniz gerekiyor.

2 – Hikaye oluşturma sayfasında video veya fotoğrafı seçtikten sonra ekranı yukarı doğru kaydırmanız ya da üst menüde bulunan etiket butonuna tıklayın.

 

3 – Yukarı doğru kaydırdığınızda ya da üst menüde bulunan etiket butonuna tıkladığınızda karşınıza Instagram Stay Home, Her Gün Teşekkürler, Konum, @Bahset, #KonuEtiketi ve ardından Müzik etiketi çıkacak.

 

Etiketler arasından müzik seçeneğine tıklayın. Bu butona tıkladığınızda Instagram tarafından size “Senin İçin” butonunda bazı müzikler öneriliyor. Hikayenize isterseniz buradaki önerilen müziklerden birini ekleyebilirsiniz.

 

Buna ek olarak aynı sayfada “Göz At” butonu yer alıyor. Bu butona tıklayarak popüler şarkıları keşfedebilir ve bunlardan birini hikayenize ekleyebilirsiniz.

Bu aşamada bu önerilen müziklerden birini kullanmak istemiyorsanız sayfanın en üstünde yer alan “Müziklerde Ara” çubuğuna tıklayarak aklınızdaki herhangi bir şarkıyı aratabilirsiniz. Bu şekilde sadece önerilen müziklerden birini değil, aklınızdaki belli bir şarkıyı da seçebilirsiniz.

Eğer “Senin için” veya “Göz At” bölümünde önerilen şarkıları hikayenize eklemeden önce dinlemek, test etmek ve hikayeniz ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için şarkının sağ tarafında bulunan oynat (play) tuşuna tıklayarak şarkıyı hikayenize eklemeden dinleyebilirsiniz.

Aradığınız şarkıyı bulduktan sonra üzerine tıklamanız yeterli. Bu aşamadan sonra seçtiğiniz müzik, hikayenize eklenmiş olacak. Buradan sonra ise bazı ayarları yapma imkanınız bulunuyor.

Instagram Hikaye Müzik Süresi Ayarlama 

 

Kullanmak istediğiniz müziği seçtikten sonra, bazı özelleştirmeler yapmanız mümkün. Bu aşamada hikayenizde şarkının kaç saniyesini kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Bu ayarı yukarıdaki görselde 4 numara ile belirtilen alandan ayarlayabilirsiniz.  İsterseniz 15 saniye boyunca müziğin çalmasını tercih edebilirsiniz. Ya da hikayenizde şarkının daha kısa bir bölümünü de kullanabilirsiniz. Burada şarkının 5 ile 15 saniye arasında bir kısmını seçebildiğinizi belirtelim.

Instagram hikayenizde müziğin kaç saniyesini kullanacağınıza karar verdikten sonra, şarkının hangi kısmını kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bu ayar yukarıdaki görselde 6 numara ile belirtilen alandan yapılabiliyor. Burada tüm şarkıyı kullanmak mümkün değil. Birçok insan sevdiği şarkının en çarpıcı yerini ya da nakaratını paylaşmak ister. Ya da şarkının sadece bir kısmı tam olarak paylaşmak istediğiniz hikaye ile uyumlu olabilir. Bu sebeple önce müzik süresini ayarlayıp, ardından alt kısımda yer alan beyaz kutucu kaydırarak şarkının hangi kısmını hikayenize eklemek istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Bu işlemi beyaz kutucuğu sağa-sola kaydırarak yapabilirsiniz.

Instagram Müzik Yazıları Kaldırma 

Instagram hikaye müzik ekleme işlemi yapılırken sistem otomatik olarak şarkı sözlerini hikayenize ekliyor. Karaoke şeklinde, şarkıcının sözleri okumasına eş zamanlı olarak şarkı sözleri ekrana otomatik olarak çıkıyor. Burada bu özelliği farklı şekillerde kullanabiliyorsunuz. Bu alanda Instagram şu an için 6 farklı seçenek sunuyor. Yukarıdaki görselde 1,2,3 numaralarıyla belirtilen örnekler bu yazı ve görsel tiplerinden üçün göstermektedir. Karaoke modunda kelimeler, tek tek ekranda çıkıyor ve eşlik etmenize imkan sağlıyor. Burada “AA” şeklinde belitilen butonları sola doğru kaydırarak önerilen seçeneklerden birini kullanabilirsiniz. Bu ayarı yukarıdaki görselde 5 numara ile belirtilen alandan yapabilirsiniz.

Şarkı sözlerinin ekranda yer almasını istemiyorsanız en sağda yer alan iki seçenekten birini kullanabilirsiniz. Bu ayarı yukarıdaki görselde 5 numara ile belirtilen alandan yapabilirsiniz. Bu seçeneklerde şarkının yer aldığı albümün kapağı yer alıyor. Burada Instagram bize iki farklı seçenek sunuyor. İkisinden birini seçtikten sonra sağ üstte bulunan “bitti” butonuna tıklayarak şarkı sözleri ya da albüm kapağının hikayenizde görünmesini seçebiliyorsunuz.

Bu iki seçenek dışında ekranda sadece paylaşmak istediğiniz fotoğraf ya da videonun paylaşılması gibi bir seçenek bulunmuyor. Hikayenizde ya şarkı sözlerine ya da albüm kapağına yer vermek zorundasınız. Fakat bunların konumunu ve boyutunu belirleyebiliyorsunuz.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra, yukarıdaki görselde 7 ile belirtilen alanda yer alan “Bitti” butonuna tıklayarak tüm ayarlarınızı tamamlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra müzik ekleme tamamlanmış olacak. Son olarak normal bir şekilde yaptığınız gibi, sağ alt köşede yer alan paylaş butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

KATEGORİLERİMİZ

İhtiyacınız olan kategoriyi seçin ve servisleri görüntüleyin.Daha fazla servisleri görmek için sağa kaydırın.

instagram%100 Türk Takipçi Çekilişle Paketleri
İncele
instagramTürk/Yabancı Takipci Paketleri
İncele
instagramTürk Beğeni Satın Alma Paketleri
İncele
instagramUcuz Beğeni Satın Alma Paketleri
İncele
instagramOtomatik Beğeni Paketleri
İncele
instagramVideo Görüntüleme Satın Alma Paketleri
İncele
instagramOtomatik Video Görüntüleme Paketleri
İncele
instagram Canlı Yayın Paketleri
İncele
instagram Keşfete Çıkma Paketleri
İncele
instagramTV Görüntüleme Paketleri
İncele
instagramTV Beğeni Satın Al Paketleri
İncele
instagram Reels İzlenme Satın Al Paketleri
İncele
instagram Reels Beğeni Satın Al Paketleri
İncele
instagram Hikaye İzlenme Satın Al Paketleri
İncele
instagram Butik/İşletme Hesapları Paketleri
İncele
instagramTürk Takipci Paketleri
İncele
instagramOtomatik Video Görüntüleme Paketleri
İncele
instagramTürk Beğeni Paketleri
İncele
instagram Otomatik Video Görüntüleme Paketleri
İncele
instagramsifresiz takipci Paketleri
İncele
instagramHaftalık Oto Beğeni Satın Al Paketleri
İncele
instagram Yabancı Otomatik Beğeni Paketleri
İncele
instagramTürk Kadın Beğeni Satın al Paketleri
İncele
instagramYorum Satın Al Paketleri
İncele
instagram Türk Takipçi Satın al Paketleri
İncele
instagram Gönderi Kaydetme satın al Paketleri
İncele
TikTokBeğeni Paketleri
İncele
TikTok Video İzlenme Paketleri
İncele
TikTok Takipçi Paketleri
İncele
TikTokVideo İzlenme Paketleri
İncele
TikTokCanlı yayın izlenme satin al Paketleri
İncele
TikTokOtomatik Beğeni Paketleri
İncele
TikTokOtomatik İzlenme Paketleri
İncele
TikTokÖzel Kolay Paketleri
İncele
TikTokTürk Gerçek Takipçi Paketleri
İncele
FacebookSayfa Beğenisi Paketleri
İncele
FacebookDurum Beğenisi Paketleri
İncele
FacebookTakipçi Satın Al Paketleri
İncele
FacebookCanlı Yayın İzlenme Satın al Paketleri
İncele
YoutubeAbone Paketleri
İncele
Youtubeİzlenme Paketleri
İncele
YoutubeLike Paketleri
İncele
TwitterTakipçi Paketleri
İncele
TwitterRetweet Paketleri
İncele
TwitterBeğeni Paketleri
İncele
Twitter İzlenme Paketleri
İncele
3 Dakika Önce