En çok tercih edilen Instagram efektleri

Popüler sosyal medya platformu Instagram, dünya genelinde 1 milyar kişi tarafından kullanılıyor. Uygulama en popüler sosyal medya platformları arasında 3. sırada yer alıyor. 38 milyon kullanıcı sayısı ile Türkiye, en fazla Instagram kullanıcısının olduğu ülkeler sıralamasında 6. sırada yer alıyor. Fotoğraf ve video paylaşma konseptiyle fark oluşturan Instagram’da en iyi profile sahip olmak milyonlarca rakibiniz arasında fark yaratmak için önemli. Bunun için sadece paylaşmak istediğiniz fotoğrafınızı görsel olarak daha da çekici hale getirmek için doğru efektler ve filtreleri bulmanız gerekiyor.

Paylaşmak istediğiniz fotoğrafınıza çeşitli efektler ve filtreler eklemek aslında oldukça basit. Sadece yapmanız gereken şey fotoğrafınız için en doğru efektleri bulmak olacaktır. Tabii ki zevkler ve renkler tartışılmaz fakat en çok tercih edilen Instagram efektleri listemize göz atmanızda fayda var: 

Oslo: En fazla kullanılan selfie efekti

Özçekimler (selfie) için en çok kullanılan efektlerden biri olan Oslo, listemizin ilk sırasında yer alıyor. Cilt tonlarını daha da canlı hale getiren ve kontrastı arttıran Oslo, en çok tercih edilen efektlerin başında geliyor. Manzara ve yemek fotoğraflarında da başarı ile kullanılan efekt, ‘fotoğraflarım daha canlı görünsün’ diyorsanız, aradığınız Instagram efekti olabilir.

Tokyo: Hikayelerinizi siyah beyaz yaparak ön plana çıkaracak

Doğruyu söylemek gerekirse, siyah beyaz fotoğraflar hikaye atmak için genellikle tercih edilmezler. Ancak Tokyo efekti bu anlayışı değiştirecek gibi görünüyor. Son zamanlarda popülerliği oldukça artan bu Instagram efekti, fotoğraflarınıza maksimum gölgeler ve parlak beyazlar ekleyerek ortaya muhteşem bir siyah beyaz fotoğraf çıkarıyor.

Sunglasses: Nostaljinin derinlerine inin

En çok tercih edilen Instagram efektlerinden biri olan Sunglasses, fotoğraflarınıza çok farklı bir hava katıyor. Bu efekt, fotoğraflarınız veya videonuzdaki kişiye nostaljik güneş gözlükleri ekliyor. Aynı zamanda arka plandaki doygunluğu da azaltarak oldukça farklı bir hava katan Sunglasses efekti, sizi 1960’lı yıllardan kalan bir kişiymiş gibi gösteriyor.

Prism Light: Manzara fotoğraflarınıza gökkuşağı efekti ekleyin

En iyi Instagram efektlerinin başında gelen Prism Light, manzara fotoğraflarınıza gökkuşağı ekleyerek görsel olarak daha da çekici hale gelmesine imkan sağlıyor. Bu efekt sayesinde en karanlık manzara fotoğraflarınız bile gökkuşağı ile birlikte daha canlı hale gelebiliyor.

Glitter: Fotoğraflarınıza parıltı yağmuru ekleyin

Eğer fotoğraflarınıza parıltı yağmuru efekti arıyorsanız, Glitter tam olarak size göre. Bu Instagram efekti sayesinde fotoğrafınızın içerisinde sanki bir parıltı yağmuru varmış gibi mükemmel bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz. Sadece manzara fotoğrafları için değil, evcil hayvanınız veya yeni almış olduğunuz kıyafet Glitter ile daha ön plana çıkacaktır.

Sutro: Manzara fotoğraflarınız mükemmel görünecek

Manzara fotoğrafları için en çok kullanılan efektlerden biri olan Sutro, fotoğraflarınızı mükemmel bir şekilde koyulaştırıyor ve manzara fotoğrafınızın daha da çekici hale gelmesine imkan sağlıyor. Ayrıca fotoğrafınıza fırtına bulutları gibi unsurlar da ekleyen Instagram efekti, ben karamsar fotoğraf severim diyorsanız, tam olarak size göre

Hefe: Manzara fotoğraflarınızı büyüleyici bir hale getiriyor

Listemize özellikle manzara fotoğraflarına kalite katarak kullanıcılardan tam not alan Hefe efektini koyduk. Eğer bir manzara fotoğrafınız varsa ve bu fotoğrafı daha canlı hale getirmek istiyorsanız, Hefe efektini kesinlikle kaçırmamanız gerekiyor. En çok tercih edilen Instagram efektleri arasında bulunan bu efekt sayesinde fotoğraflarınız, daha keskin ve daha derin gölgelerle birlikte daha canlı hale geliyor. Bu sayede görkemli dağlar, devasa gökdelenler ve gün batımı gibi birçok manzara fotoğrafı çok daha çekici hale geliyor.

Instagram servislerimiz:

Tiktok servislerimiz:

Hızlı Menü

Hızlı Menü