Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram kullanıcılarının sayısı her geçen gün artmakta ve pek çok kişi bu sosyal medya platformunda hesap açmaktadır. Ancak bilhassa yeni kullanıcılar olmak üzere bu siteyi kullanma konusunda problem yaşayan da bulunmaktadır. Instagram ile alakalı merak edilen pek çok farklı şey bulunsa da bunlar arasında en çok merak edilen Instagram dondurma işlemi olmaktadır. Bu sebepten dolayı “Instagram hesabı nasıl dondurulur?” sorusuna cevap vermek okuyucularımız için faydalı olacaktır.

Instagram Hesabımı Donduramıyorum

Instagram takipçisi kazanmak ve paylaşımlar yapmak amacı ile hesap açmış olan kişilerden bir kısmı bu hesapları kapatmak istemekte ancak bunlardan büyük bir çoğunluğu nasıl yapacağını bilmediği için “Instagram hesabımı donduramıyorum” diyerek sızlanmaktadır.

Eğer siz de belli başlı sebeplerden dolayı adı geçmekte olan bu hesabı dondurmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey yazımızı okumak ve aşağıdaki aşamaları takip ederek işleminizi tamamlamaktır.

 

Instagram hesabı dondurma işleminin basamakları şunlardır;

  1. İlk olarak bilmeniz gereken ilk ve en önemli şey, Instagram uygulamasının mobil uygulama üzerinden dondurma olanağının bulunmadığıdır. Daha net söylemek gerekir ise; Instagram mobil uygulamadan giriş yaparak dondurulamaz. Bu sebepten dolayı kullanmakta olan cihazınızda yüklü olan tarayıcınızdan girmeniz gerekmektedir. Bunun için ise tarayıcınızın adres çubuğu kısmına Instagram.com adresini yazmanız yeterli olacaktır. Buradan giriş yaparak  hesap dondurma ya da başka bir deyiş ile geçici olarak kapatma işlemine başlayabilirsiniz.
  2. Anasayfaya giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan insan simgesine tıklayarak profilinize girmelisiniz.
  3. Bu aşamada “profili düzenle” sekmesine tıklamalı ve sonrasında da ekranı aşağıya doğru kaydırmalısınız.
  4. En aşağılarda yer alan “hesabımı geçici olarak kapat” sekmesine tıklamalısınız.
  5. Sonrasında yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada size “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusu yöneltilmekte ve aşağıda cevap olarak verebileceğiniz bazı belli başlı seçenekler sunulmaktadır. Bahsi geçen bu seçenekler arasından kendinize en uygun olanı seçmelisiniz.
  6. Bu seçimi yaptıktan sonra “ hesabı geçici olarak kapat” sekmesine tıklayarak hesap dondurma işlemini tamamlayabilirsiniz. Ancak bilmelisiniz ki yukarıda bahsedilen soruda uygun bir cevap seçmezseniz hesabınızı kapatmak mümkün olmamaktadır.

Instagram hesabınızı dondurmaktan vazgeçerseniz, veya yeni bir instagram hesabınız için takipçi satın almak isterseniz, sitemizden en kaliteli şekilde hizmet alabilirsiniz. www.takipcisepetim.com

Hızlı Menü

Hızlı Menü