Instagram Reklamlar Hakkında Bilgi

Profilinizi profesyonel hesaba dönüştürdükten sonra Instagram'da reklam oluşturabilirsiniz. Instagram'da reklam oluşturmanın yanı sıra, Instagram'da görünecek reklamlar oluşturmak için Facebook araçlarını da kullanabilirsiniz.

Instagram'da reklam yayınlamanın 3 yolu vardır:

  • Doğrudan Instagram'dan reklam oluşturma. Profilinizi profesyonel hesaba dönüştürdüğünüzde, Instagram hesabınızdan gönderilerin ve hikayelerin tanıtımını yapabilirsiniz.

  • Facebook Sayfanızdan reklam oluşturma. Yönettiğiniz bir Facebook Sayfası varsa, bir Instagram hesabını bu Sayfaya bağlayabilirsiniz. Sayfanızdan reklamlar oluşturduğunuzda, bu reklamlar Facebook'ta ve Instagram'da görünebilir.

  • Reklam Yöneticisi'nde reklam kampanyaları oluşturma. Reklam Yöneticisi Facebook ve Instagram'da reklamlar oluşturmaya ilişkin kapsamlı araçlar içerir.

Bu araçların her biri Instagram'da reklam oluşturmak için kullanılabilir. Reklam oluşturmadan önce, profilinizi profesyonel hesaba dönüştürmeniz gerekir. Bazı bölgelerde, doğrudan Instagram'dan reklam yayınlamak için Instagram hesabınızı yönettiğiniz bir Facebook Sayfasına bağlamanız da gerekir.

Facebook Sayfanızdan veya Reklam Yöneticisi'nde reklam oluşturmak için Instagram hesabınızı yönettiğiniz bir Facebook Sayfasına bağlamanız gerekir.

 

Hızlı Menü

Hızlı Menü