Instagram'da İşletme Hesabı Oluşturma

Instagram'da işletmenizi büyütmenize yardımcı olabilecek özelliklere erişmek için kişisel profilinizi bir işletme hesabına dönüştürebilirsiniz.

 

Profilinizi işletme hesabına dönüştürmek için:

  1. Profilinize gidin ve sağ üst köşedeki  simgesine dokunun.
  2. Ayarlar'a dokunun.
  3. Hesap'a dokunun.
  4. Profesyonel Hesaba Geçiş Yap'a dokunun.
  5. İşletme'ye dokunun.
  6. İsterseniz, işletme hesabınızı işletmenizle ilişkili bir Facebook Sayfasına bağlama adımlarını izleyebilirsiniz. Bu adım isteğe bağlıdır ve Facebook uygulama ailesinde işletmelere sunulan tüm özellikleri kullanmanızı kolaylaştıracaktır. Şu anda işletme hesabınıza sadece bir Facebook Sayfası bağlanabilir.
  7. İşletmenizin kategorisi ve iletişim bilgileri gibi detayları ekleyin.
  8. Bitti'ye dokunun.

Bir işletme hesabına sahip olduğunuzda, işletme özelliklerine ve Instagram İstatistiklerine erişebilirsiniz. Bu araçlar, Instagram'da işletmenizle kimlerin etkileşim kurduğunu anlamanıza yardımcı olabilir.

Profilinizde işletme kategorinizi ve işletme bilgilerinizi gösterme veya gizleme seçeneğiniz de olacaktır. Kurulumu tamamladıktan sonra profilinize gidin ve Profili Düzenle'ye dokunun. Kategori etiketinizi ve iletişim bilgilerinizi gizleme veya gösterme seçimini yapmak için Herkese Açık İşletme Bilgileri'nin altında Profil Görünümü'ne gidin. Daha sonra Bitti'ye dokunun.

 

 

Hızlı Menü

Hızlı Menü