Satılık Instagram Hesabı Nereden Alınır? Almak Mantıklı mı?

Sosyal medya platformlarında dijital pazarlamanın artması takipçi sayılarının önemini de artırdı. Özellikle de Instagram’da ürün satışı yapan butik hesaplar ya da influencer sayıları ciddi oranda yükseldi. Sayıların bu kadar yükselmesi nedeniyle birçok kişi Instagram takipçilerini artırmanın yollarını arıyor ve karşılarına “satılık Instagram hesapları” çıkıyor. Takipçi sayısı ve etkileşimi artırılan sonra da bir başka kişiye devredilen satılık Instagram hesabı nereden alınır, satılık Instagram hesabı kullanmanın dezavantajları nelerdir, satın almadan önce nelere dikkat etmeliyiz yakından bakalım.

Satılık Instagram Hesabı Nedir?

Satılık Instagram hesabı, kişilerin takipçi sayısını ve etkileşim oranını artırdığı Instagram hesaplarını bir başka kişiye devretmesidir. Bu kişiler kendi isimleriyle ya da markalarıyla bu hesapları açmıyor. Yani gerçek Instagram hesapları değil. Bunu bir iş olarak yapıyorlar. Örneğin, şu anda en revaçta olan butik hesaplardan bahsedelim. Hesabı açan kişi moda ile ilgili bir hesap açıyor, bu hesabta moda ile ilgili paylaşımlar yapıyor ve takipçi kazanıyor. Takipçi sayısı belirgin şekilde arttıktan sonra bu hesabı satışa çıkarıyor. Instagram’da butik hesap açıp satış yapmak isteyen kişiler de bu hesabın ücretini ödeyerek karşı taraftan devralıyor, hesap adını kendi butiğinin ismi ile değiştirip kullanmaya başlıyor. Amaç hazır takipçilere sahip olmak.

Buraya kadar anlattığımız her şey çok güzel değil mi? Teoride her şey yolunda görünüyor, hazır hedef kitle, hazır etkileşim daha ne olsun! Ama işin iç yüzüne baktığımızda her şeyin bu kadar güzel olamayacağını görüyoruz.

Instagram Hesabı Satın Almak Mantıklı mı?

Instagram hesabı satın almak mantıklı mı? sorusunun cevabı anlattığımız gibi teoride çok mantıklı ancak iş pratiğe gelince, mantıklı değildir. Neden mantıklı olmadığını satılık Instagram hesabını satın aldıktan sonra yaşayacağınız sorunlarla açıklayalım.

  • akipçilerin büyük oranı bot hesaplardır yani gerçek kişi değildir.
  • Beğeni ve yorumlar bot hesaplardan yapılmıştır. Bu nedenle etkileşimler sahtedir.
  • Hesabın ilk mail adresinin şifresi ya yoktur ya da sorun vardır. Hesapta bir sorun yaşarsanız geri almanız mümkün olmaz.
  • Takip edilen hesap sayısı takipçi sayısından fazladır. Gereksiz yani ilgisiz hedef kitle oluşturulmaya çalışılmıştır.
  • Gelen beğeni ve yorumlar gerçek kişilerden geldiyse bile takipçilerden gelmemiştir. Herkese açık hesaplarda bu sorun yaşanır.

Diyelim ki bir Instagram hesabını satın aldınız ve kullanmaya başladınız. Takipçiler bot hesaplar olduğu için aniden düşüşler yaşayacaksınız. Gönderileriniz etkileşim almayacak, yorum ve beğeni gelmeyecek. Yani hesabı ilk siz açıp geliştirmeye çalışsaydınız durum çok daha iç açıcı olurdu. Açıkçası paranızı boşa harcamış oldunuz.

Satılık Instagram Hesabı Almak Yerine Ne Yapabilirim?

Evet, anlattıklarımızdan sonra hepinizin aklından bu soru geçmiştir. Sosyal medyada yer edinmek istiyorsanız öncelikle emek vermeniz gerekiyor. Hazır bir hesapla ne satış yapabilirsiniz ne de Influencer olabilirsiniz. Zaten aldığınız hesaptaki takipçi sayısı da bir işinize yaramıyor. Instagram hesabınızı geliştirmek, takipçi sayınızı artırmak için ilk zamanlarda destek almanız sağlıklı bir yoldur. Bu desteği de güvenilir kişi ve firmalardan Instagram takipçisi satın alarak sağlayabilirsiniz. Yine butik örneğinden devam edersek satın alacağınız takipçiler gerçek, Türk ve kadın kullanıcılar olmalıdır.

Instagram takipçi satın aldığınızda ani düşüşler yaşamazsınız ki bunun telafisi de mümkündür. Instagram takipçi satın almak size ne fayda sağlar bundan da bahsedelim. Bu faydaları siz hesaba emek verdiğinizde göreceksiniz, onu da belirtelim. Yeteri kadar ilgilenmediğiniz bir hesaba takipçi satın almanız bir anlam ifade etmiyor.

  • Hesabınızı ilk açtığınızda takipçi satın almanız, diğer kişilerin dikkatini çekmenizi sağlar.
  • Takipçi sayısı fazla olan bir hesap diğer kişilerin takip etme eğilimini artırır.
  • 10 bin takipçi sonrası hikayelerinize link ekleyebilirsiniz, ürün satışınızı destekler.

Kendi hesabınıza emek verip takipçi satın alarak gelişimini desteklemeniz doğru yoldur. Satılık Instagram hesapları ile hem paranızı hem de zamanınızı boşa harcamamalısınız.

TÜRK TAKİPCİ SATİN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hızlı Menü

Hızlı Menü