Tiktok Akımları - En Popüler Tiktok Akımları 2022

Tiktok Akımları - En Popüler Tiktok Akımları

TikTok özellikle son bir senedir bütün ülkelerde sık sık kullanılan bir sosyal medya platformu haline gelmiştir. Genel olarak eğlence videoları üzerine kurulu bir platform olan Tiktok'ta, bu alanda çok sayıda değişik özellikler vardır. Bu sebeple de her dönemde değişik akımlar TikTok’ta egemenlik sürmeye başlar. TikTok’ta popüler bir hale gelmiş çok sayıda filtre, efekt, şarkı, replik canlandırma, challenge, hobi videosu ya da bunlara benzer akım vardır. 

 

Perry The Platypus akımı;

Pek çok içerik üreticisi, hala çoğu videolarında kullandığı Perry The Platypus akımı ilk günkü gibi tazeliğini korumaktadır. Özellikle de kalabalık gruplar tarafından çekilen bu akımda insanlar müziklere uygun şekilde yunus takliti yapmaya çalışır. Her ne kadar ilk başta kulağa garip gelse de, bu akım ile son derece eğlenceli videolara denk gelmek mümkündür. 

 

Bad Boy akımı 

Mason Mount'u özellikle futbol sever kişiler gayet iyi tanır. Mount'un Youtuber Chunkz ile birlikte çekmiş olduğu videonun Bad Boy isimli şarkıyla editlenmiş olan hali uzun bir zaman Tiktok'ta gündemde kaldı. Mount'un buradaki gol sevinci tam anlamıyla viral oldu. Bunun ardından pek çok kişi bu gol sevincinin videosunu çekerek diğer insanların beğenisine sunmaya başladı.

 

Vroom Vroom akımı 

Kendine özel dans figürlerini içerisinde barındıran Vroom Vroom akımı, çıktığı ilk günden bu yana bir hayli zaman geçse dahi Tiktok'ta hala en beğenilenler arasında yer almayı başarır. Gerçekten de becerikli birinden izlendiği zaman son derece güzel bir akım olduğunu görebilirsiniz.

 

Unbothered akımı 

Kendine özel dansı ve hareketleri olan bu akım zamanında pek çok içerik üreten kişi tarafından kullanılmıştır. Hatta o zamanlar bir hayli beğeni almıştır. Keşfette hala daha popülaritesini koruyan bu akım ilk günkü kadar dikkat çekmeye devam etmektedir.

 

Buss It akımı 

Son dönemlerde fazlasıyla meşhur olan bu akımın olayı aslında oldukça basittir. Videonun baş kısmında kendini çirkin olarak göstermeye çalışan kişiler, şarkının patlamasıyla birlikte güzel kıyafetleriyle bir anda belirirler. Bakıldığı zaman akımın pek bir numarası yok. İçerisinde biraz kamera oyunu var.

 

Sürpriz Yüz Efekti 

Sürpriz yüz efektinde, değişik yüz ifadeleri ekranda geçer. İnsanların yüzünü uzatma, genişletme ya da küçültme gibi bazı efektlerle değiştirdiği bir filtredir. Hem eğlenceli olması hem de değişik efektler görme şansı her yaş grubunu fazlasıyla eğlendirir.

Şarkı Sözü Veya Replik Canlandırma Videoları 

Popüler halde olan ya da insanlar tarafından komik görülen şarkılar, dizilerin ya da filmlerin replikleriyle beraber canlandırmaya müsait olan seslendirme Tiktok’ta son derece popüler bir şekilde kullanılır. Şarkılar ya da replikler söyleniyormuş gibi video üzerinde canlandırılır. Bu sayede de ortaya son derece şekilde eğlenceli videolar çıkar.

Hızlı Menü

Hızlı Menü