TikTok Onaylanmış (Doğrulanmış) Hesap Nasıl Alınır?

Tiktok mavi rozet nasıl alınır, yani Tiktok hesap onaylaması nasıl yapılır sorusu en az instagram onaylı hesap ya da twitter onaylı hesap soruları kadar sık gelmeye başladı. Çünkü yeni nesil gençlere hitap ettiği için çok da fazla dikkate alınmayan Tiktok artık hem büyük markalar, hem ünlüler hem de fenomenler tarafından çok ciddi ilgi görmeye başladı. Peki tiktok onaylı hesap nedir, bu hesaplar nasıl onaylanır ve hesap onaylamanın etkisi nedir?

TikTok’ta bir hesabın doğrulanıp doğrulanmadığı (onaylandığı) nasıl anlaşılır?

TikTok, dünyanın her yerinden insanların eğlenceli kısa videolar oluşturması, paylaşması ve izlemesi için bir topluluktur. TikTok’ta en sevdiğiniz şarkıcı, marka, ünlü veya profesyonel spor takımını takip ediyor olun, hesaplarında kullanıcı adlarının yanında mavi bir onay işaretinin görüntülendiğini fark etmiş olabilirsiniz. Tik Tok, kullanıcıların takip etmeyi seçtikleri hesaplar hakkında bilinçli seçimler yapmalarına yardımcı olmak için doğrulanmış rozetler sağlar. Kullanıcılar dünyanın her yerinden gelen ve diledikleri konuda video oluşturabilen kişilerdir, bu nedenle bu işaret bir hesabın gerçek kişi tarafından oluşturulup oluşturulmadığını ya da hayran hesabı olup olmadığını gösterir.

Doğrulanmış rozet ya da doğrulama rozeti nedir?

Doğrulanmış bir rozet, TikTok’un hesabın temsil ettiği kullanıcıya ait olduğunu onayladığı anlamına gelir. Arama sonuçlarında ve profilde Tik Tok kullanıcısının hesap adının yanında görünür bir mavi onay işareti olarak görünür.

Tiktok doğrulaması veya hesap onaylama nasıl yapılır?

Bir profilde kullanıcı adının altında rozet yoksa ancak profilinde başka bir yerde (biyografisinde olduğu gibi) görüntüleniyorsa, bu doğrulanmış bir hesap değildir. Doğrulanmış rozetler yalnızca TikTok tarafından uygulanabilir ve her seferinde aynı yerde görünecektir.

TikTok’un doğrulanmış rozeti, önemli şahsiyetlerin kullanıcılara gerçek içerik gördüklerini bildirmeleri için kolay bir yoldur ve yüksek profilli hesaplar ve takipçileri arasında güven oluşturmaya yardımcı olur. Ünlüler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar veya resmi marka sayfaları için bu rozet, TikTok topluluğu ile önemli bir netlik katmanı oluşturur.

Doğrulanmış rozetler nasıl verilir?

Doğrulanmış bir rozet verilirken dikkate alınan hesabın gerçek, benzersiz, aktif olup olmadığı ve – tabii ki – Topluluk Kurallarına ve Hizmet Şartlarımına uyup uymadığı gibi bir dizi faktör vardır.

Bununla birlikte, doğrulanmış bir rozet TikTok tarafından onaylandığı anlamına gelmez. Tik Tok’un herkes için güvenli ve eğlenceli bir platform olarak kalmasını sağlamak için kullanıcıların yönergelere uyması önemlidir ve doğrulanmış kullanıcılar bunun dışında değildir.

TikTok doğrulanmış hesap nasıl alınır?

TikTok’un adı daha önce musical.ly idi, daha sonra taç rozetleri almak için kullanıldı, ancak şimdi bunun yerine doğrulanmış bir hesap veya popüler içerik oluşturucu rozetleri alınıyor. Hesap doğrulama için bir kaç farklı kategori mevcut.

Popüler İçerik Üretici ve Doğrulanmış Hesap rozeti arasındaki fark

Bazı insanlar popüler içerik üreticisi  ve doğrulanmış hesabın aynı olduğunu düşünürken, bu ikisi biraz farklıdır. 

Popüler Yaratıcı:

TikTok’un adının daha önce müzikal olduğunu biliyor olmalısınız, o zamanlar çok fazla yaratıcı çok meşhurdu. Bundan sonra Musicly’nin adı TikTok olarak değiştirildiğinde, hepsi yüksek takipçi ve beğenileri nedeniyle TikTok’tan popüler Creator rozeti aldı ve videoları daha fazla görüldü.

Onaylanmış Hesap:

Günümüzde pek çok ünlü videolarını TikTok’ta çekiyor. Cardi B., Jonas Brothers, Hintli şarkıcı Neha Kakkar gibi büyük ünlüler TikTok’ta çok ünlüler ve hesaplarını her açtığınızda, orijinal hesapları olduğu için doğrulanmış hesap rozetlerini göreceksiniz. Aynen bunun gibi, TikTok’ta çok ünlü olursanız, o zaman TikTok’tan doğrulanmış bir hesap rozeti de alırsınız.

 

TikTok doğrulanmış hesabı nasıl alınır?

TikTok hesap doğrulama rozetini almak istiyorsanız, iki seçeneğiniz var.

  • Doğrulanmış Hesap Rozeti
  • Popüler Yaratıcı

Doğrulanmış Hesap rozeti nasıl alınır?

Hesapları TikTok’ta rozetini doğrulayanların aktör, şarkıcı, çok takipçili fenomenler gibi ünlü kişiler olduğunu fark etmiş olmalısınız. Dolayısıyla, TikTok’a gelmeden önce ünlü değilseniz, Doğrulanmış Hesap Rozeti almaya uygun değilsiniz.

Popüler İçerik Üretici rozeti nasıl alınır?

TikTok’ta iyi miktarda takipçisi olan herkes popüler bir içerik oluşturucu rozeti alabilir.

Ancak burada sadece takipçiler önemli değil, videolarınızın kaç kez görüntülendiği ve her gün TikTok’ta ne kadar aktif olduğunuz önemli.

TikTok’ta daha popülerseniz veya videolarınız hakkında daha fazla yorum alırsanız, büyümeniz maksimum olacak ve yakında TikTok’tan popüler içerik oluşturucu rozeti alacaksınız.

Dolayısıyla, TikTok’ta henüz popüler bir içerik oluşturucu rozetiniz yoksa, videolarınıza daha fazla yorum ve daha fazla görüntü gelene kadar sürekli olarak kaliteli içerikli videolar koymaya devam etmelisiniz .Bu popüler içerik oluşturucu rozetinin almanın en kolay ve etkili yolu budur. 

Videolarınız daha fazla görüntülendiğinde ve iyi miktarda takipçi kazandığında, TikTok ekibi sayesinde popüler içerik oluşturucu rozetini hiçbir şey yapmadan alacaksınız çünkü uygun hale geldiğinizde popüler hesabı sürekli kontrol ediyorsunuz, otomatik olarak alacaksınız. Ayrıca popüler içerik oluşturucu rozetini talep etme seçeneği yoktur.

TikTok’ta Doğrulama Rozeti Alma Rehberi

Edinebildiniz kadar takipçi edinin, bütün hesaplarınızı birbirine bağlayın ve hepsinde mümkün olduğunca her biri için en popüler olan saatlerde düzenli paylaşım yapın.

Içeriklerinize gelen beğeni ve yorumlara cevap verin, etiketler kullanın, komik ve eğlenceli videolar yanında mutlaka ama mutlaka samimi, soru cevap gibi etkileşimi artıran videolar yapın. Ayrıca göz atın TikTok’tan yukselme yardımcı paketler

Tüm TikTok şarkılarını bilin

Viral şarkılar söz konusu olduğunda, TikTok’un bugünlerde oldukça büyük bir etkisi var. Remikslenmiş Ella Fitzgerald’dan Kesha’nın “Cannibal” nostalji hislerine kadar, bu şarkılar birçok yatak odasında birçok genç tarafından dans edilmesini sağlıyor.  En viral olanları ve beraberindeki dansları not alın ve öğrenin. Veya belirli bir trendin ana akımına katılın. TikTok’ta başarının anahtarı hızlı hareket etmektir, çünkü trendler geldikleri kadar hızlı ilerler. Bir dönem aşırı popüler olan videolardan artık kimse bahsetmiyor. Ve dudak senkronizasyonunda iyi olun.

Arkadaşlarınızı toplayın

Bilmiyor olsaydınız, bir grup TikTok’un en iyi yaratıcılarının hepsi Los Angeles’ta Hype House adlı kiralık bir malikanede yaşıyor ve burada pek çok Tik Tok içeriği üzerinde işbirliği yapıyorlar. Hype House’da tam olarak fazladan bir yatak odası kiralayamasanız da (üzgünüm), grup içeriğinin Tik Tok’ta olağanüstü iyi performans gösterdiği doğrudur. Arkadaşlarla dans etmek, izleyicileri meşgul eder ve diğer etiketli Tik Tok hesaplarına da görünürlük sağlar.

Ayrıca birlilkten kuvvet doğar, sizin aklınıza gelmeyen arkadaşlarınızın aklına gelebilir. Bu nedenle arkadaşlarla toplu Tiktok videoları çekmek herkes için çok daha faydalı olur.

Teşekkürlerimizle,
https://takipcisepetim.com Blog – 2020

 

Hızlı Menü

Hızlı Menü