TikTok ta Nasıl Para Kazanılır?

TikTok ta Nasıl Para Kazanılır?

Aylık 800 milyondan fazla aktif kullanıcısı ve günlük ortalama 52 dakikalık görüntüleme süresi ile TikTok, resmi olarak sosyal medya sahnesindeki en popüler ve en yeni platformdur. TikTok’un sadece gençler için olduğunu düşünüyorsanız – tekrar düşünün! Her yaştan kullanıcı TikTok takipçileri ve fenomenleri arasında;  her yaş grubundan, her meslekten ve her cinsiyetten kişiler ciddi  TikTok takipçisi olarak karşımıza çıkıyor. 

TikTok Nedir?

TikTok, ilk olarak GenZ dediğimiz şimdilerde 15-16 yaşlarında olan z jenerasyonu kullanıcıları arasında kitlesel çekicilik bulan ve en çok viral dans trendlerinin, challenge ların ve dudak senkronizasyon videolarının evi olarak bilinen bir video paylaşım sosyal ağıdır.

Y kuşağı ve üstü için TikTok, 2017’de durma noktasına gelen 6 saniyelik döngüsel video paylaşım platformu Vine’ın yeniden canlanması gibi düşünebilir.

Aslında, TikTok’ta 42 milyon takipçisi olan Zach King gibi TikTok’un en ünlü fenomenlerinin çoğu, kariyerlerine Vine’da başlamıştı. Ancak Vine’ın aksine, TikTok 2016’daki lansmanından bu yana olağanüstü bir büyüme yaşadı ve 800 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile hızla en popüler sosyal ağ sitelerinden biri haline geldi. 

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır?

ByteDance (TikTok’un ana şirketi), 2017’de uluslararası pazarlarda TikTok uygulamasını başlatmadan önce, TikTok’u ilk olarak Çin’de Douyin adı altında piyasaya sürdü. Hem Douyin hem de TikTok bugün aynı yazılımı kullanıyor, ancak Çin’in sansür yasalarına uymak için ayrı ağlar kullanılıyor. B

yteDance, 2017’nin sonlarında, kullanıcıların popüler şarkılarla kısa dudak senkronizasyonu videoları oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanıyan bir sosyal medya platformu olan Music.ly’yi satın aldı – TikTok’a yepyeni bir araç paketi ve doğrudan ABD genç pazarına altın bir bilet verdi. 

TikTok Artık Bir Fenomene Dönüştü

2020’ye hızlı bir şekilde ilerledi ve TikTok sadece gençler arasında değil, her yaştan kullanıcıyla inanılmaz popüler bir hale geldi. Ünlüler, fenomenler  ve markaların hepsi artık bir gecede viral başarı elde eden eğlenceli videolar oluşturmak için TikTok’un kullanımı kolay video düzenleme araçlarını kullanıyor. Ocak 2020’de TikTok, SensorTower’dan alınan verilere göre dünyanın en çok indirilen uygulaması oldu.

Ve TikTok’un kökleri hala dans trendleri ve dudak senkronizasyonu zorluklarına dayanıyor olsa da (popüler TikTok Sesleri onu düzenli olarak indirme listelerinin en üstüne taşıyor), her gün yeni ve yaratıcı trendlerin ortaya çıktığını görüyoruz.

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır?

Peki TikTok’tan tan para kazanılır mı ya da markanız için tik tok u nasıl kullanabilirsiniz?

TikTok Markalar İçin Neden Değerli Bir Platform?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, TikTok şu anda inanılmaz hızlı bir büyüme dönemi yaşıyor – bu, yaratıcı ve hızlı düşünen markalar tarafından yararlanılmaya hazır büyük bir kitle olduğu anlamına geliyor.

TikTok’a zaman kaybetmeden başarılı bir şekilde geçmiş olan markalar, genellikle çok az yatırımla büyük marka bilinirliği ödülleri kazandılar. The Washington Post gibi yayıncılar bir yıldan kısa bir sürede 400 binin üzerinde takipçi topladılar, kendilerini yaratıcı bir güç merkezi olarak konumlandırdılar ve bu süreçte potansiyel olarak erişimlerini yeni, daha küresel ve daha genç bir demografiye kaydırdılar.

TikTok, uygulamada viral statüye ulaşma konusunda oldukça eşit bir oyun alanına sahiptir. Instagram veya YouTube’un aksine, sıfır takipçisi olan hesaplar bile yeni bir videoda milyonlarca görüntüleme alabilir. İçerik gerçekten TikTok’ta kraldır. Marka bilinirliği ve erişim için büyük potansiyelin yanı sıra, TikTok yakında biyo bir bağlantı sunarak platformdan trafik çekmeyi çok daha kolay hale getirebilir.

Şu anda yalnızca belirli kullanıcılar TikTok biyografilerine bir bağlantı ekleyebiliyor, ancak bu, önümüzdeki aylarda daha yaygın olarak kullanıma sunulacaktır.

O zaman tüm kullanıcılar TikTok profillerinden Instagram ve YouTube profillerine bağlantılar ekleyebilir olacak. Yani TikTok tan para kazanabilmek için burada popüler olmanız gerekiyor, doğrudan instagram hesaplarınıza da sağlayabileceğiniz bu trafiği oluşturabilmek için de TikTok a özel doğru içerikler oluşturulması gerekiyor.

Popüler TikTok İçerikleri ve Videoları nasıl oluşturulur?

TikTok’ta Hangi İçerik İyi Performans Gösteriyor? Diğer sosyal ağların aksine, TikTok’un kendi içerisinde büyük bir trend kültürü var. Dolayısıyla, orijinal, yaratıcı video konseptleri iyi performans gösterse de,  en iyi performans gösteren TikTok videoları genellikle kitleler tarafından kopyalanması kolay olan veya mevcut bir trendin bir parçası olanlardır.

Örneğin #toosieslide trendini ele alalım. Justin Bieber ve Jason Derulo gibi mega ünlüler de dahil olmak üzere Drake’in Toosie Slide şarkısında 2,2 milyonun üzerinde TikTok videosu var. TikTok’un en büyük dans trendleri artık popüler kültürün ayrılmaz bir parçası ve müzik sanatçıları için platformda viral bir trendi güvence altına almak, parçalarının indirilmesini hızlandırmak için yeterli olabilir.

Ancak TikTok trendleri sadece dans rutinleriyle sınırlı değildir. Neredeyse her şey için viral trendler var: hayvanlar, dudak senkronizasyonu, moda ve güzellik geçişleri, fitness antrenmanları ve ipuçları, komedi anları, kamera korsanları, şakalar ve challengelar.

Genellikle en temel ve eğlenceli kavramlar TikTok’ta en başarılı olanlardır. Tuvalet kağıdı duvarlarının üzerinden atlayan kediler, dudak senkronizasyonu taklitleri ve çeşitli nesneleri bir bardağa atan insanlar basit ama oldukça popüler trendlerdir. 

Kaç yaşında olursanız olun, mesleğiniz ne olursa olsun ya da markanız varsa ve marka değeri ne olursa olsun,  TikTok’ta sizi bekleyen yaratıcı bir fırsat var. Ve ilk TikTok videonuz bir gecede başarılı olmazsa, cesaretiniz kırılmasın. En büyük TikTok hesapları bile iniş çıkışlar yaşar – bu nedenle markanız ve hedef kitleniz için doğru olanı bulana kadar denemeye devam etmek önemlidir.

Buna ek olarak, Takipcisepetim.com üzerinden pek çok sosyal medya mecrası için etkileşimlerinizi arttırmaya yönelik hizmetler satın alabilirsiniz, hizmetlerimize göz atın.

KATEGORİLERİMİZ

İhtiyacınız olan kategoriyi seçin ve servisleri görüntüleyin.Daha fazla servisleri görmek için sağa kaydırın.

instagram%100 Türk Takipçi Çekilişle Paketleri
İncele
instagramTürk/Yabancı Takipci Paketleri
İncele
instagramTürk Beğeni Satın Alma Paketleri
İncele
instagramUcuz Beğeni Satın Alma Paketleri
İncele
instagramOtomatik Beğeni Paketleri
İncele
instagramVideo Görüntüleme Satın Alma Paketleri
İncele
instagramOtomatik Video Görüntüleme Paketleri
İncele
instagram Canlı Yayın Paketleri
İncele
instagram Keşfete Çıkma Paketleri
İncele
instagramTV Görüntüleme Paketleri
İncele
instagramTV Beğeni Satın Al Paketleri
İncele
instagram Reels İzlenme Satın Al Paketleri
İncele
instagram Reels Beğeni Satın Al Paketleri
İncele
instagram Hikaye İzlenme Satın Al Paketleri
İncele
instagram Butik/İşletme Hesapları Paketleri
İncele
instagramTürk Takipci Paketleri
İncele
instagramOtomatik Video Görüntüleme Paketleri
İncele
instagramTürk Beğeni Paketleri
İncele
instagram Otomatik Video Görüntüleme Paketleri
İncele
instagramsifresiz takipci Paketleri
İncele
instagramHaftalık Oto Beğeni Satın Al Paketleri
İncele
instagram Yabancı Otomatik Beğeni Paketleri
İncele
instagramTürk Kadın Beğeni Satın al Paketleri
İncele
instagramYorum Satın Al Paketleri
İncele
instagram Türk Takipçi Satın al Paketleri
İncele
TikTokBeğeni Paketleri
İncele
TikTok Video İzlenme Paketleri
İncele
TikTok Takipçi Paketleri
İncele
TikTokVideo İzlenme Paketleri
İncele
TikTokCanlı yayın izlenme satin al Paketleri
İncele
TikTokOtomatik Beğeni Paketleri
İncele
TikTokOtomatik İzlenme Paketleri
İncele
TikTokÖzel Kolay Paketleri
İncele
TikTokTürk Gerçek Takipçi Paketleri
İncele
FacebookSayfa Beğenisi Paketleri
İncele
FacebookDurum Beğenisi Paketleri
İncele
FacebookTakipçi Satın Al Paketleri
İncele
FacebookCanlı Yayın İzlenme Satın al Paketleri
İncele
YoutubeAbone Paketleri
İncele
Youtubeİzlenme Paketleri
İncele
YoutubeLike Paketleri
İncele
TwitterTakipçi Paketleri
İncele
TwitterRetweet Paketleri
İncele
TwitterBeğeni Paketleri
İncele
Twitter İzlenme Paketleri
İncele
3 Dakika Önce
Türkiyen'in En Ucuz Tiktok Canlı Yayın İzlenme Hizmetini Sağlıyoruz.


Mobil Uygulamamızı İndiren ve Derecelendirme, Yorum Yapan Tüm Müşterilerimize Tiktok 100 Beğeni ve 1000 İzlenme Hediye.

TikTok'da Canlı yayınca ilk sıralarda olmaya hazır mısın? TikTok Canlı yayın izlenme paketlerini incele ve sana uygun olan paketi hızlıca satın al.Hızlıca İlk sıralara yükselme sansı yakala.Keşfet etkili Hizmet,30,60,90,120dk canlı yayında kalma seceneklerı ile paketını seç popülerliğin tadına var.

HER HAFTA SONU TÜM PAKETLERDE %15 İNDİRİM KUPON KODU : 2996Kampanya Sona Erdi