Mobil Cihazlar Üzerinden Engellendiğini Kontrol Etme?

 • Instagram’in resmi uygulaması eğer mobil cihazınızda kurulu değilse bunu indirin ve kurun.
 • Resmi Instagram uygulamasını açın.
 • Kullanıcı adınızı ve parolanızı kullanarak Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Sizi engellediğini düşündüğünüz kullanıcının ismini arama bölümüne yazarak bu kullanıcıyı aratın.
 • Eğer kullanıcının hesabı sorunsuz şekilde görünüyorsa ve birbirinizi hala takip ediyorsanız kişi sizi engellememiş demektir.
 • Eğer kişinin üyeliği sıkıntısız olarak gözüküyorsa fakat artık birbirinizi takip etmiyorsanız bu kişi sizi ‘soft block‘ işlemine maruz bırakmış demektir. ‘Soft block‘ ise bir kişinin engellenip tekrar engelinin kaldırılmasına verilen isimdir. Böylece kişiler birbirini takipten çıkmış olurlar.
 • Eğer arattığınız kullanıcının hesabı gözükmüyorsa kişi sizi engellemiş veya hesabını kapatmış olabilir. Bu durumda sıradaki adımları takip ederek durumdan emin olabilirsiniz.

Bilgisayar Üzerinden Engellendiğini Kontrol Etme?

 • Bilgisayarınızda Chrome, Firefox, Opera gibi klasik tarayıcılardan birini eğer yoksa indirin ve açın.
 • Tarayıcınız açıldığında CTRL + SHIFT + N tuşlarını kullanarak gizli bir sekme açın. Bu gizli sekmeyi açmamızın sebebi hesabımızdan çıkmış olmamız ve çerezleri silmemiz gerektiği içindir.
 • Gizli sekmenin adres çubuğuna ‘www.instagram.com/kullaniciadi’ şeklinde sizi engellediğinden şüphelendiğiniz kişinin kullanıcı adını girin.
 • Eğer kişinin hesabı erişilebilir durumdaysa sonuçlarınızı mobil cihazlar üzerinden aldığınız sonuçlarla karşılaştırabilirsiniz.
 • Eğer kişinin hesabı bulunamıyorsa kişi hesabını geçici veya kalıcı olarak kapatmış olabilir. Kişi aynı zamanda kullanıcı adını da değiştirmiş olabilir.

Beni Engelleyen Birisini Ben de Engelleyebilir Miyim?

Evet, birisi sizi engellediyse siz de onu engelleyebilirsiniz. Yapmanız gereken şey ise kişinin kullanıcı adını bir yorum, beğeni veya fotoğraf etiketi yoluyla bularak profiline girmek ve engelleme işlemini gerçekleştirmek. Ne yazık ki sizi engelleyen birisini kişinin kullanıcı adını aratma yoluyla bulmanız mümkün değil.

Birisini Instagram Üzerinden Engellersem Ne Olur?

Engellediğinizi kişi size hiçbir şekilde DM yoluyla ulaşamaz. Aynı zamanda kişinin gönderilerinizi ve hikayelerinizi görmesi de mümkün değildir.

Birisi Beni Engellerse Kişinin Gönderilerinden Beğenilerim ve Yorumlarım Silinir mi?

Hayır. Kişi sizi engellese de eğer yorumlarınızı ve beğenilerinizi elle tek tek kaldırmazsa bu işlemler silinmeden olduğu gibi kişinin profilinde gözükmeye devam eder.

Instagram Engel Sınırı Var mı?

Instagram platformu üzerinden istediğiniz kullanıcıyı engellenebilirsiniz. Engel sınırı yoktur.

Engellediğim Kişiyi Tekrar Takip Edebilir miyim?

Engellediğiniz kullanıcıların engellerini kaldırarak tekrar takip edebilirsiniz. Bu konuda bir sınır yoktur.

Instagram Takipçi Sınırı Kaçtır?

Instagram profilleriniz ile en fazla 7500 kişiyi takip edebilirsiniz. 7500’den fazla kullanıcı takip edilemez.